Agáta a Sámer: Proč se k sobě hodí?

24. března 2006 v 0:56 | liduš
Agáta a Sámer. Věčné rozchody a návraty. Bulvár aspoň má z čeho žít. Ať už je to s nimi jakkoliv, ať už jde o mediální hru, kterou se sami velmi dobře baví a zároveň udržují ve středu mediálního zájmu, ať už je pojí cokoliv, podle všeho se hledali, až se našli. Mají totiž pro vzájemnou přitažlivost ty nejlepší předpoklady. Aspoň podle jakýchsi zaručených průzkumů.

Co vlastně způsobuje, že dva jedinci v sobě najdou zalíbení? Podle některých průzkumů je klíčem k lásce na první pohled naše vlastní podoba.
Tvrzení, že si své protějšky vybíráme podle své podoby, se snažili dokázat na jedné skotské univerzitě pokusy s mnoha dobrovolníky. Posadili je před počítač a nechali sledovat řadu tváří. Pak se jich ptali, která z nich se jim nejvíc líbila. Co zkoumané osoby ovšem nevěděly, bylo, že mezi ostatní portréty byla vložena jejich vlastní tvář, počítačem upravená do podoby opačného pohlaví. Ukázalo se, že ženskou či mužskou verzi sebe sama nikdo nepozná, ale také to, že vlastní pozměněná tvář je pro ně nejpřitažlivější.
Existují však i trochu jiné teorie, proč srdce jihne, když poprvé pohlédneme na úplně cizího člověka. Je to prý tím, že v jeho tváři spatříme někoho, kdo skrývá podobné emoce jako my. Má je totiž vepsány v obličeji i v pohybech. A mě se tak zdá, že třeba zrovna pro Sámera a Agátu platí tak trochu obojí.
No nevím…Zkusila jsem stejným úhlem pohledu juknout na známý pár Martin Jiránek, Diana Kobzanová - moc společného by mít neměli, (najít Jiránka s úsměvem je narozdíl od Diany skoro nemožné), ale vrací se k sobě stále jako magnetky a o svatbě mluví nakonec taky...
Tak mě spíš napadá, aby tyhle páry, které si nechají "ochotně" nahlížet do soukromí, nedopadli jako tristní mediální dvojka Bartošová Podhůrský, která nás informuje i o změně pěšinky či špatném zažívání. I když je fakt, že ve dvou se to lépe táhne, i světem bulváru. Hádky, usmiřování, rozchody a sladká shledání a dokola ad infinitum. Svět chce být baven i klamán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Borice | E-mail | Web | 24. března 2006 v 22:53 | Reagovat

Sámer a Agáta se k sobě náramně hodí moc jim přeju aby jim to spolu dlouho klapalo a voba mají pěkný hafany :-) Jste bezva pár ...

2 Dita | 25. března 2006 v 7:20 | Reagovat

Tak po shlédnutí prásku nepochybuji,tu zamilovanost by nemohli takto zahrát,kdyby nebyla,tak moc štěstí jim přeji

3 Jana | 25. března 2006 v 10:28 | Reagovat

Taky jim přeju to nejlepší, je vidět, že si rozumí, ale řekla bych, že to brzy zroskotá  kvůli její žárlivosti. Omezování chlapi nesnášejí.

4 FANY | 26. března 2006 v 15:22 | Reagovat

Přeju jim oběma moc lásky ,at všem mladým ukážou, jak se dá ve dvou žít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama