Další v řadě vyhlášení výročních cen

15. března 2006 v 23:12 | liduš
Tak ne! S anketkama konec není. Čtenáři dvou časopisů volí další vítěze. Tentokrát o nominacích tří nejlepších videodisků v pěti hlavních a čtyřech vedlejších kategoriích (!) rozhodli čtenáři Týdeníku Televize a TV Revue, kde vychází měsíčník DVD video bonus. Vyhlášení výročních cen David společnosti DVD Group bude letos součástí festivalu českých filmů Finále, který se od 3. do 9. dubna uskuteční v Plzni.

Oproti loňskému prvnímu ročníku letos převezme Davida i absolutní vítěz, (kterýpak ze zástupců filmových společností to bude, jak napínavé!), jehož filmoví fanoušci vybírali samostatně. Na základě hlasování profesionální poroty budou ale udělena i zvláštní ocenění pro DVD s nejlepším zvukem a obrazem a za původní český disk s nejkvalitnějším programováním a grafikou.
Do nominací se v hlavních kategoriích dostaly současné zahraniční hrané filmy Království nebeské, Letec a Lovci pokladů a mezi českými tituly Příběhy obyčejného šílenství, Román pro ženy a Snowboarďáci. Ti byli loni nejprodávanějším titulem na DVD (41 027 kusů) DVD do videopůjčoven, dalších téměř 39 tisíc kusů koupili samotní zákazníci.
Z animované tvorby na DVD mají naději Madagaskar, Polární expres a Úžasňákovi, z klasické domácí tvorby, natočené před rokem 1989, snímky Hoří má panenko, Smrt krásných srnců a Škola základ života. Davida v kategorii Nejoblíbenější speciální edice mohou získat dvoudisková balení filmů Letec, Titanic a Úžasňákovi.
Vedlejší kategorie zahrnují nominace za nejpůsobivější menu DVD video (Polární express, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Star Wars - epizoda III: Pomsta Sithů), DVD video s nejzajímavějšími bonusy (Gladiátor, Madagaskar, Star Wars - epizoda III: Pomsta Sithů), nejoblíbenější sběratelskou edici (Jurský park, Titanic, Vetřelec) a klasický zahraniční film na DVD natočený před rokem 1979 (Motýlek, Rocky a Sedm statečných).
Nejvíce zástupců - dvanáct - má mezi nominacemi Bontonfilm. Následují společnosti Warner Bros (5) a Maxic Box (4).
Do prodeje přišlo loni na DVD 932 nových titulů. Od od uvedení DVD na trh v roce 1997 se objevilo už 3885 titulů," oznámil šéf společnosti DVD Group. Problémem prý zůstává nárůst digitálního pirátství, což spolu s výrazným poklesem cen negativně ovlivnilo velkoobchodní tržby z DVD nosičů. Oproti roku 2004 poklesly o 19 procent, což znamená propad ve výši 97 milionů korun. Celkově se těchto nosičů s nahranými filmy loni prodalo za 632,9 milionu korun a počet domácností vybavených touto digitální technologií vzrostl na 28 procent. Njn., jak to vidím, kupovat nové video, by byla už fakt blbost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama