Jakub Kuba: Restart nebo další padák?

3. března 2006 v 14:28 | liduš
Pohledný sladký blonďáček, známý ze Snídaně s Novou vypadá na první pohled na obstojného smolaře. Nic mu nevychází podle jeho představ. Nikde se nechytá, na Nově dostal padáka. Na vlastní náklady vydané album propadlo a všechny prachy jsou v čudu. Po dvou letech ho opustila i přítelkyně. Přestože nyní moderuje na Óčku pořad Jak já to vidím, riskuje, že o tento post přijde. Hop, anebo trop. Zřejmě bere účast ve VyVolených jako rychlejší cestu k prosazení, ke slávě. A už dopředu pro jistotu slibuje, že se bude sprchovat nahý. Co by jeden neudělal pro muziku…

Příroda Jakuba (vlastním jménem Hajníka) obdařila pěkným zjevem, určitým hudebním talentem a dobrou vyřídilkou. Jako moderátor si dokáže pěkně pohrát i s rozjíveným pubescentním publikem. Ale muzikantsky se mu zatím prosadit nepodařilo, a to přestože mu Nova dala "tvář" a vypustila i s kytarou do svých estrád. Jenže co vlastně nabízí? A jaký vlastně je?
Jedna křivda za druhou
Několikrát se pokoušel dostat na přání rodičů na práva, několikrát podle své volby na DAMU. Vždy neúspěšně. Nakonec zakotvil na Ježkově konzervatoři. Když ho na konci druhého ročníku vyhodili pro "špatný hlasový materiál", cítil to jako křivdu. A křivdu vlastně už tak nějak - soudě podle jeho slov - cítí permanentně.
Nedařilo se mu s kapelou
Jakub: "Fungování v kapelách, v nichž jsem hrál, nikdy nevedlo k cíli, jaký bych si představoval. Možná jsem neměl štěstí na lidi, ale dospěl jsem do stádia, kdy mě už nebavilo zakládat nové kapely a pokoušet se znovu vytvořit "produkt", který by byl schopen existence.."
Příliš se mu nedařilo ani jako moderátorovi v rádiích
Jakub: "Třeba z posledního rádia jsem "byl odejit" fakt zajímavě. Vrátil jsem se z dovolené a nebyl jsem na rozpisu směn. Můj nadřízený mi to ani nebyl schopen říct do očí! Jak si pak mám takového člověka vážit?"
Ve Snídani s Novou neměl pocit realizace
Jakub: "Snídaně s Novou mě hodně baví, ale určitě by se dala dělat ještě mnohem líp. Kdyby ovšem byla vůle. Snažím se dávat podněty a náměty, a to nejen na Snídani, ale zatím jsem neuspěl vlastně vůbec s ničím."
Zaskočilo ho, když s ním Nova nepodepsala další smlouvu
Jakub: "Ona se ale najednou zachovala strašně neseriózně. Chápu, že se můžu někomu znelíbit, a má právo mi dát výpověď. Každopádně bych očekával, že to udělá korektně. Dělal jsem svou práci dobře, poctivě, neudělal jsem žádný průšvih a pak někdo přijde a řekne, ať zítra už nechodím."
Na své náklady natočil cédečko, ale žádné vydavatelství mu ho nechtělo vydat
Jakub: "Chválí moji desku, ale vydat ji nechtějí. Vycházejí tady desítky zbytečných cédéček různých ikon a vítězů trapných soutěží, ale dát šanci klukovi, který si za vlastní našetřené peníze a za asistence špičkových muzikantů natočil desku svých vlastních písniček, nikdo nechce!"
Jeho singly nehrají ani v rádiích
Jakub: "Česká rádia, to je Kocourkov! Schválně, zkuste natočit singl a jít s ním za některým hudebním dramaturgem."
Žádná veselá přehlídka úspěchů to pravda není, prosadit se není nijak lehké, ale upřímně - to jeho cédéčko taky žádný hudební velepočin není. Přestože se na něm produkčně i hudebně podílel Yarda Helešic, jedná se o tuctový popík, beze stopy jakékoliv originality. Možná jednou nebude mít Jakub Hajník takový pocit všeobecné křivdy, to si ale bude muset ještě zřejmě najít to své pravé "místo" na světě a nejspíš i v showbyznysu. Jen nevím, jestli VyVolení jsou v téhle chvíli krok správným směrem. Může získat hodně sympatií, ale i naopak. V každém případě k využití popularity z reality show je vždy třeba nabídnout něco navíc. Jinak skončí tam, kde začal. A po takovém restartu snad ani sám netouží.
Jako moderátor sice není žádná hvězda, ale taky není vůbec špatný
Dopis na rozloučenou
Na svých webovkách Jakub Kuba trochu nepochopitelně zveřejnil dopis na rozloučenou od své ex - přítelkyně. Možná se ale chtěl zbavit vlezlých fanynek.
"…nestojíš mi za to, ty arogantní sebestřednej ignorante, kterej si definitivně NEVIDÍ DO HUBY. s nikým nedokážes vyjít, seš prostě nesocializovatelnej sobec.
zkus psychoanalytika, třeba ti dokáže vštěpit pravidla lidské sociální komunikace, které evidentně postrádáš a naučí tě ovládnout tu tvoji nezvladatelně prchlivou povahu a tvoje ego...
opravdu nedokážu pochopit myšlení a životní styl někoho, kdo večery tráví před bednou a chce se milovat jenom než začnou přátelé za dvacet minut!!! jsi arogantní, nesnesitelně namyšlený sobec narcistního typu. zesíráš se z vlastních fotek, koukáš na sebe do zdrcadla aby ses podíval, jak jsi hezkej. takhle se chlapi nechovaj, miminko!!! chlap je ten, co žije život a vydělává prachy a ví, co chce. nestaví si život z vzdušnejch zámků - že bude slavnej zpěvák! naivo, ale jdi!
jsem ráda, že mi konečně vypadne ten nejarogantnější idiot, ten, co si DOVOLÍ MĚ moralizovat! vrať se domů, zalez, jsi mi odpornej. víš, jakube, ty jsi ten, co mi nedá pokoj a zaplemeňuje schránku autorizací na mou osobu...
měl bys dát do pořádku svůj slovník, nelíbí se mi.
děkuji moc, spadl mi kámen ze srdce, protože jsem tě definitivně odepsala a tak vím, že s tebou nemusím více přijít do kontaktu. jsi looser a zůstaneš jím."
Jak to vidí Jakub
"Můžeš před tím utéct někam jinam. Uvažoval jsem o tom, ale asi to nebude správná cesta. Nebudu přece utíkat z boje. Anebo zatnout pěsti a snažit se to zvrátit. Třeba se jednou dostanu do situace, kdy si já budu vybírat, komu pomůžu, a komu ne."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lála 2.4.2006 | 2. dubna 2006 v 13:40 | Reagovat

Ahoj Kubo je mi moc líto, že jsi vypadl ve vyvolených, Seš fakt pěknej kluk.

2 frk | 13. dubna 2006 v 22:42 | Reagovat

ses curak

3 Petra | 5. srpna 2006 v 16:42 | Reagovat

Čůrák? Ale no tak vážení přátelé, ingnorant nejvyššího stupně, sprosťák, hulvát, arogant, tak se dá nazvat i slušně tento tip, mě odporného člověka:-)

4 vera | 6. září 2006 v 21:32 | Reagovat

slečna,která napsala takový dopis vůbec nemůže stát zato!!podle jejích výrazů je to sprosté hovádko,které nemá Jakubovi co vyčítat,neboť pokud se takto vyjadřuje,je tedy ještě horší.No a nejspíš je hodně zakomplexovaná,protože s jakýmkoli člověkem se slušný člověk rozejde slušně.Je mi líto té slečny protože pedle jejího vyjadřování s ní asi nikdo nevydrží a pro Jakuba to byla výhra,že se rozešli,ať je Jakub jakýkoli-ale nezdá se mi tak špatný,jak z něj nekteří dělají!

5 Lucíík | 30. ledna 2007 v 12:55 | Reagovat

Ahoj Kubo jsi suprr kluk byl jsi nejhezčí z vyvolných a máš hezký písničky fakt že jo! Lucka

6 Lucinda | E-mail | 23. května 2007 v 21:02 | Reagovat

Je super a lawuju ho :*)))

7 Hop hej | 26. července 2007 v 0:08 | Reagovat

A kolik Ti je Licindo,15?

8 jana a betka | 18. srpna 2007 v 0:12 | Reagovat

Nezlob sa ma mna ale choval sas jak kdyby ti patřil celý svět!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama