VyVolený Pity kontra Luboš

12. března 2006 v 14:45 | liduš
První Duel VyVolených probíhal, soudě podle došlých hlasů,za nevelkého zájmu divácké obce. Což byl nejpíš i jeden z důvodů, proč Vilu opustil veskrze normální, ale taky nejstarší jednatřicetiletý, lehce ironický skeptik a glosátor Luboš. V rozehrané hře víc než postoje, založené na hodnotových měřítcích, vyhrávají emoce a "jinakost" slibující prvoplánovou zábavu, která se od reality show čeká. V prvním volbě vítězný Pity je ale tak trochu případ sám pro sebe.

Všechny soutěžící spojuje notná dávka exhibicionismu, bez které by člověk do podobné soutěže jednoduše nevlezl. Podobně to má ale i většina showbyz umělců, byť třeba introvertního založení. Pity, homosexuální mladý muž se zálibou v travesty show, to má ale všechno trochu jinak. Ve své přirozené roli muže se cítí nejistý, a není žádnou náhodou, že se profesně realizuje právě jako travestita. Sám cítí, že jako žena je fyzicky přitažlivý, zatímco pro opačnou roli mu chybí snad všechny mužné rysy, a nejen po stránce vzhledové. Podle svých slov se sice cítí být mužem, mně však připadá spíš jako žena, omylem přírody uzavřená v mužském těle, tedy transexuál. (O postupné asistované přeměně pohlaví by mohlo svědčit i jeho příjmení - Krejczi.) Jakmile Petr - Pity - Dagmar vypadne z ženské role, je z něj ne kluk, ale přecitlivělá afektovaná holčička se všemi příslušnými atributy.
Na diváky, či spíš divačky nejspíš zapůsobily jeho neskrývané emoce, fňukání a pláč, že ho nikdo nemá rád, nikdo se s ním nechce bavit, nikomu by ve Vile nechyběl, což ve spojení s jeho "odlišností" může vzbuzovat lítost. Takový postoj by ho v normálním životě ovšem diskvalifikoval, ať už jako ženu, nebo muže. Vždyť nejde o žádného teenagera, ale šestadvacetiletého dospělého člověka. Pro vstup do studia se opět vizuálně vybavil jako atraktivní žena. V jeho postoji, "jako žena jsem přišel, jako žena odejdu", nebyla žádná pokora, ale opět jen sebelítost, založená na další v řadě poznání, že jako "muž" nemůže uspět.
Při Duelu na studiové scéně Luboš působil naprosto adekvátně situaci. Otevřeně přiznával nejistotu, co se týká možného vítězství, byl však zároveň chlapsky vyrovnaný, vstřícně přátelský k soupeři, aniž by ale ustupoval ze svých názorů. K Pitymu se obracel nejen pohledem, natáčel se k němu celým tělem, směřovaly k němu i veškerá jeho gesta, během komunikace.
Pity byl až vzdorovitě arogantní, (byl přece za krásnou ženu), jeho reakce na Lubošovi vstupy byly odmítavé, nešlo si nevšimnout jeho neverbálních komentářů. Rozpor mezi arogantní sebevědomou krásnou ženou, vědomou si své ceny - Dagmar a nedospělým sebelítostivým chlapečkem Pitym, je očividný. K tomu, aby se v životě prosadil, potřebuje být někým jiným, i bez převleku. A tak téměř dokonale imituje aspoň Bílou a Csákovou, za což sklízí obdiv, který tak nutně potřebuje k životu. Sám sebe ale ještě nenašel, ani nepřijal. Proč, to je otázkou spíše pro analytického psychologa.
Mně osobně byl sympatičtější také stále se hledající Luboš, který je už ale aspoň na cestě. Vypadl ze hry jako první, VyVolená skupina ho vyloučila nejspíš pro jeho ironicko - kritické postoje, které v době, kdy se teprve formuje kolektiv, působí kontraproduktivně. (Největší radost z jeho odchodu měla jednoduchá Marie, pro kterou jakoby s ním odešel i její "hřích", její hanba.) Pity nikomu nevadil, nikoho se nestačil dotknout a navíc vzbudil ve většině ochranitelské postoje. Jen vyslovená macha jako Tony, Pavel či Pluto by dala přednost do party přece jen mužnému, byť až v kontextu skupiny "zbytečně" přemýšlivému Lubošovi.
Co se týká diskutovaného Pityho nepodání ruky Lubošovi, při odchodu ze studia, podle mého názoru nešlo o žádné přehlédnutí v návalu emocí, šlo dost možná o nevědomé vítězné gesto, moment kdy vůbec nešlo o Luboše, ale o postoj ke světu, s kterým Pity vede svou nerovnou válku. A v této bitvě zvítězil. Ani husiti nešli líbat padlé…
Dneska jsem za hvězdu...To je můj svět, můj život!
Pak ovšem smeju šminky...
Moje ex manželka mě o chlup převyšuje...
Ne všechno se dá vysvětlit... To bude Luboš muset ještě pochopit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LSN | Web | 12. března 2006 v 17:33 | Reagovat

No co nadelame VV sledujou blbeckove.

2 Martin | Web | 7. listopadu 2007 v 19:03 | Reagovat

Tady ukazuje svuj zadek slusne:

http://www.djlucash.cz/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=6&func=detail&id=754

:-)

3 Personal Loans | E-mail | Web | 12. října 2018 v 5:39 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">speedy cash</a> commercial loan <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>free loans</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama