Zlevňuje se…

2. března 2006 v 12:45 | liduš
Ceny prakticky všeho se neustále, rychleji či pomaleji zvyšují, a když už se zlevňuje, zpravidla jde jen o výprodeje, nebo jinou marketingovou taktiku. Tak třeba vydavatelství Stratosféra se rozhodlo dost výrazně zlevnit prodejní ceny hned u několika svých titulů. Konkrétně jde o časopis Stuff, u něhož se cena sníží z 80 Kč na 49 Kč, Redhot zlevní z 70 Kč také na 49 Kč. Hltače bulváru potěší, že se cena Spy posune z 29,90 na 19,90 Kč. Stejně bude upravena cena motoristického Carauto.

Snížení cen u vybraných titulů zdůvodnil ředitel Stratosféry Antonin Herbeck tím, že psychologická hranice vnímání ceny se posunula z dosavadních 100 Kč na 50 Kč. Faktem je, že Stratosféra již v loňském roce snížila prodejní cenu měsíční-ku Esquire z 89 Kč na 49 Kč, což se podle vydavatelství odrazilo v nárůstu jeho prodejů.
Jinou strategii k posílení své pozice na mediálním trhu zvolila Mladá fronta a.s. Čtenáři časopisu MF Plus získají v tomto roce dvanáct knih zdarma. Každý poslední pátek v měsíci bude k číslu jako bonus přibaleno jedno beletristické dílko zdarma. Na konci ledna byl přibalen k číslu román Inkognito britské spisovatelky Sue Townsend, (autorky slavných deníků Adriana Molea), a v posledním únorovém čísle se čtenáři mohli začíst do detektivního příběhu mnicha Cadfaela v knize Příchod Dánů od Britky Ellis Peters. Jakými asi dalšími tituly ze své produkce nás "gratis" oblaží?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama