Duben 2006

Olga Sommerová – Láska, taťkové a smrt

30. dubna 2006 v 18:27 | liduš
Na dokument Olgy Sommerové Láska včera, dnes a zítra jsem se docela těšila, i když její militantní feministické postoje z poslední doby mě vůbec neberou. Přestože půlku filmu o různých podobách lásky natočila Sommerové dcera Olga Špátová, celý dokument mi celkem organicky splynul v jedno. Bylo to sice určitě nejzajímavější, na co se dalo toho večera v TV koukat, ale to je tak všechno.

Státem dotovaný bulvár - to tu ještě nebylo!

30. dubna 2006 v 17:13 | liduš
Bylo by to k smíchu, kdyby nešlo o státní peníze, tedy i ty které tak zoufale scházejí jinde. Nevím, jaký přesný smysl má Ministerstvo informatiky, nikdy jsem po tom nepátrala. Snad v šíření internetové osvěty a přerozdělování peněz do bohulibých projektů. K těm tedy, ať se na mě nikdo nezlobí, ani náhodou nelze přiřadit projekt moderátora Slávka Boury Peprnet.cz. Přesto dostal 7,5 milionů z našich peněženek na rozjezd jakéhosi bulvárního portálu.

Ráno Čechomor, v noci Gulo čar

29. dubna 2006 v 17:10 | liduš
Tak jsem náhodou, ještě jedno oko zavřené, chytla dnes poránu poslední reprízu záznamu koncertu Čechomoru, který se uskutečnil 14. srpna 2004 v Lokti nad Ohří v kouzelné scenérii podhradí hradu Loket. A nelituju. Snad jen toho, že jsem to celé nezažila na vlastní kůži. I přes obrazovku na mě však doslova prýštila energie muzikantů, kteří si vystoupení sami parádně užívali. Výborný zvuk, dobrá kamera a originální produkce týhle partičky mě na chvíli odnesly mimo realitu zamračené sobotní oblohy a dosud spící rodinky.

Pink přichází s peticí. Připojí se fanoušci?

25. dubna 2006 v 0:09 | liduš
Zpěvačka Pink se stala hlavní tváří nové kampaně organizace PETA zaměřené proti řetězci s rychlým občerstvením KFC. Zpěvačka bude po celém světě propagovat petici proti zmíněné společnosti, kterou mohou zájemci podepisovat na jejích webových stránkách . Zde mj. píše: "PETA jednoduše žádá KFC o zmodernizování jejich metod, zastavení vaření ptáků za živa a cpaní do nich léků, po kterých dorůstají do takové váhy, s níž se nemohou pohybovat." No, nic s čím by se dalo nesouhlasit...

Black Eyed Peas ve sporťáku

24. dubna 2006 v 1:03 | liduš
Skupina The Black Eyed Peas v rámci aktuálního turné vystoupí 5. června na jediném koncertě ve střední Evropě, a to v nově vybudovaném open air areálu Incheba v Bratislavě. Než vyjedete autíčkem na hudební výlet k sousedům, můžete juknout, v čem prozměnu jezdí BEP. Do studia MTV v New Yorku přijeli upraveným sportovním vozem s mohutnou hudební aparaturou. Taky jak jinak...

Prince v Esu

23. dubna 2006 v 23:29 | liduš
Hitparáda ESO na Nově má svou cílovku jasnou. S převahou vítězící chlapci z Tokia Hotelu to dokládají. Proč ne? Lepší než svého času Lunetic. Jelikož je startovní účast omezena na pět klání, v čele pelotonu se nyní ocitla populární Helena Zeťová. Proč ne? Pořád lepší než diblíkovská čtyřicátnice Iveta Bartošová, která přišla divákům prozradit, že chystá svůj ikstý výběr a zbytek času se proculila jako kdyby se chystala na první rande.

Herecká legenda chystá novou reality show

23. dubna 2006 v 0:07 | liduš
Světově úspěšný televizní formát reality show vtahuje do svých sítíi leckteré úctyhodnéosobnosti. Do světa reality show tak nejnověji hodlá vstoupit hollywoodská legenda Robert De Niro. V chystaném pořadu nehodlá sám vystupovat, stane se však jeho výkonným producentem. Dosud bezejmennou reality show se chystá vysílat americká televizní stanice NBC. Detaily o obsahu pořadu jsou zatím přísně tajné. Hercův obchodní partner v projektu R. J. Cutler pro magazín Variety toho také mnoho neprozradil: "Je to velmi jednoduchý nápad… jednoduchý koncept. Je s podivem, že to před námi nikoho nenapadlo." Uvidíme...

VyVolený Martin nevítězí

22. dubna 2006 v 23:57 | liduš
Tak mi to přece jen nedalo a podívala jsem se skoro na celý Duel, či Trial…VyVolených. Zajímalo mě, jak si u show sledujícího národa stojí do souboje VyVolení Pavel, Karin a Martin. Vcelku jsou mi ukradení všichni, jakožto i celý druhý běh VyVolených, ale typově jsou dost dobrým testem pro diváka.

Vážně správné zprávy?

17. dubna 2006 v 2:22 | liduš
"Vše, co vám v televizi chybělo," tlemí se celkem sympaticky v upoutávce na nový pořaddo kamery moderátorka Lucie Výborná. "Něco extra," doplňuje kolegyně Mirka Čejková. Tak nevím, v upoutávce jsem zatím viděla ženu se znetvořenou tváří, muže bez nohy a jiného, jak si nechává přejet autem ruku. Taky se tam mihnul Bush. Tak tohle mi v telce opravdu nechybělo. Nicméně ode dneška pro bulvárem odchované našince startuje na Primě a každý den kromě neděle od 19.15 znovu a znovu se sloganem: "Konečně ty správné zprávy", nový pořad Extra.

Microsoft loví hvězdy, u nás ulovil SuperStar Foreta

17. dubna 2006 v 2:12 | liduš
Zatímco doma ulovil Bill Gates do svých sítí britskou zpěvačku Natashu Bedingfield, kterábude skládat hudbu pro novou hru Microsoft Box 360, u nás sáhnul po Expertech. Novými tvářemi počítačové firmy se stali účastník soutěže Superstar Michael Foret a Eva Ujfaluši. Oba si společně zahráli v komedii Experti, kterou sponzoroval Microsoft a dostali hned další zakázku. Microsoft bude totiž vedle počítačových programů nabízet pod značkou svých produktů i módu.

SuperStar Vlasta Horváth: Hory doly, skutek utek

16. dubna 2006 v 21:37 | liduš
SuperStar 2005 a slavičí Objev téhož roku Vlasta Horváth to nemá vůbec lehké. Ale koneckonců, kdo v showbyznysu ano. Národ sledující pěveckou soutěž si jako SuperStar po Anetě vybral podobně skromného muže, který umí zpívat. Ale zatímco Anetu již v průběhu SuperStar nenápadně koučovali ze zákulisí, jak se ukázalo, (díkybohu), ti správní lidé, ostatní (většina) takové štěstí neměli. Přitom talent znamená jen polovinu úspěchu a možná ani tolik…

Bílá sobota: sluníčko, nářky i naděje

15. dubna 2006 v 8:27 | liduš
Nedovedu si představit lepší hudbu k velikonočnímu sobotnímu ránu. Skrz žaluzie prosvítají první ranní hřejivé paprsky sluníčka a mezzosopranistka Magdaléna Kožená rozehrává svůj rejstřík v jedné ze svých nejpůsobivějšiích poloh. ČT2 dopřála divákům požitek ze záznamu mimořádného koncertu vyrůstajícího z motivu nářku, známého z desky Lamento. Zazněly trýznivě bolestné tóny zhrzené ženy, kajícího hříšníka a pokání.

Shakespeare jde do dražby

14. dubna 2006 v 1:28 | liduš
Vzácné první souborné vydání 36 divadelních her Williama Shakespeara je na prodej v aukci a očekává se prodej za cenu kolem 6 milionů dolarů. Kniha, která je vytištěná v roce 1623, je jednou z mála původních výtisků v zachovalém stavu. Přestože bylo vytištěno 750 původních výtisků, přežila jich staletí pouze jedna třetina - a většina z nich v nekompletním stavu. Nadšení bibliofilové musejí počkat až do 13. července, kdy kniha, která je v současné době v péči aukční síně Sotheby's, půjde do dražby. Odborník Sotheby's na staré tisky Peter Selley k tomu říká: "Je znát, že ta kniha byla čtena, ale je v pozoruhodně dobrém stavu." Njn... docela bych chtěla vidět budoucího vlastníka, že by šlechtice ducha?

Usher: Hodinky pro fanoušky

13. dubna 2006 v 1:21 | liduš
Černošský zpěvák, představitel R´n´B scény Usher představil v New Yorku hodinky, na jejichž ciferníku je jeho tvář, poskládaná z kamínků. Agentury nějak zapomněly uvést, na kolik tenhle fandovský špás přijde. Že by to byla jen hračka pro dětičky?

Petr Kolář: První vyprodaná Lucerna

9. dubna 2006 v 2:42 | liduš
Na koncert Petra Koláře se mi dvakrát nechtělo. Nikdy nebyl moje krevní skupina, ani s Arakainy, tím míň ve spolupráci se Svobodou. Muzikály a čistokrevný český popík tak nějak nemusím. Pojišťovna štěstí mě úspěšně minula, ale společný song Machálkové a Koláře Až se k nám vrátí láska z éteru nikoliv. Bohužel. Nic mě nepřimělo pustit si tak jeho první sólové Album, které neuvěřitelně dlouho dominovalo prodejní hitparádě a stále se drží už 23. týden na medailové pozici. Nicméně jedno pracovní setkání změnilo v nejlepším slova smyslu můj názor na Koláře jako na člověka. Tak proč mu nevěnovat i jeden večer na koncertě, navíc když dostanete pozvánku…

Superstar končí!

4. dubna 2006 v 7:38 | liduš
O další běh soutěže Česko hledá SuperStar se její příznivci bát nemusí. Pravděpodobně už na podzim Nova spustí třetí kolo a desky nejatraktivnějších účastníků už do svého vydavatelského plánu zařadilo i vydavatelství SonyBMG. Pod názvem SuperSTAR končí jen časopis, pro který byl už formát daný názvem příliš svazující a vyčerpaný.

Anife moc kouká na VyVolené

3. dubna 2006 v 14:48 | liduš
Ivan Vyskočil není určitě žádný herecký ani lidský zázrak, ale žínku si tedy uměl vybrat. Právě přišla na to, že za deset let umře, tak co by ho brala vážně. Není přece sám na světě a ona si ještě hodlá pořádně užít. A tak dále..., (čím dál lépe). Hezké praní špinavého prádla okolo jednoho rozchodu. Ostatně Ivanovi se to dobře dařilo už s jeho předchozí manželkou Ivanou Andrlovou. Musí ty baby umět hodně naštvat. Můj kolega nicméně nazval Anife s...í, a moc se mu ani nedivím. Možná milá Turkyně nabyla dojmu, že je tu u nás za megahvězdu, zatím však jen došišlává v jakési novácké Trafice. Ani jeden z rozhádaných miláčků mě nebere, ale mám takový pocit, že Anife zřejmě moc kouká na bizarní, nekulturní stádečko VyVolených, kde se za podobné bonmoty získávají u veřejnosti body.

Jakub Kuba: Rozloučení aneb VyVolený omyl

2. dubna 2006 v 3:18 | liduš
Tak Kuba jako další opustil Vilu VyVolených. Nic lepšího se mu nemohlo stát. Nad koncentrovanou skupinovou averzí neměl šanci zvítězit, i kdyby se přes noc přerodil do Brada Pitta a žít další týdny v izolaci jako "odmítaný" s příčinou i bez příčiny, ale hlavně bez šance na změnu, by už mohl být oříšek nad jeho síly. Že není tak zcela bez sociální inteligence dokázal, když vyhodnotil svůj "neúspěch" v tom, že je prostě JINÝ, než zbylí soutěžící. A že jako izolovaný ve skupině bez jakékoliv podpory vlastně neměl šanci. Na druhou stranu se hodně mýlí, když si myslí, že pár týdnů ve Vile mu změní život, prodá desku, zajistí koncerty a co já vím ještě.