Listopad 2006

SuperStar: Bára, nebo Zbyněk... Nebo?

28. listopadu 2006 v 9:14 | liduš
Tak je zase POTOM. Po dalším vyřazování v SuperStar, které tentokrát stálo nejednu slzu fanynek teprve sedmnáctiletého Martina Ševčíka. Ani on to emočně neustál a nedal už ani "valčík na rozloučenou". I když žádný z finalistů není letos žádná superbomba, ve zbylé finálové čtyřce zůstali skutečně lepší zpěváci a zajímavější typy.


Páté kolo SuperStar: Zbyněk Drda zabodoval

21. listopadu 2006 v 12:56 | liduš
Další, už pátý finálový večer SuperStar mě víc než k mudrování o povedené či nepovedené interpretaci hudebních legend, přivedl na myšlenku, na koho z finalistů bych byla hypoteticky ochotná jít na koncert. Tak za rok, za dva bych vyrazila nejspíš na Soňu Pavelkovou, která zazpívala pro někoho možná nejhůř, a také v pondělí vypadla, ale pro mě byla svým trochu punk pojetím tradičních hitů snad nejzajímavější. Nejdřív jsem nevěřila svým uším, ale pak mi nevadily ani tak její falše, protože to bylo nějak o to víc opravdové a její rebelský postoj a syrový neopracovaný hlas mě jednoduše baví. Dovedu si ji docela dobře představit jako frontmanku nějaké neopunkové kapely, ale právě tak v žánru R´n ´B, pokud ovšem přece jen na hlase zapracuje a zbaví se intonační ledabylosti.

Autogramiáda SuperStar 3

16. listopadu 2006 v 0:31 | liduš
"Vodu, vodu," skandoval hlouček děvčat, namačkaných jakosardinky v úzké uličce ohraničené zátarasy a ochrankou. Aby neztratily vědomí, začali je pořadatelé raději preventivně kropit. Tak nějak to vypadalo včera odpoledne v obchodním centru Letňany, kde proběhla autogramiáda deseti finalistů třetí řady soutěže Česko hledá SuperStar. Stovky fanoušků si vystálo několikahodinovou frontu.

Anketa: SuperStar podle sympatií

14. listopadu 2006 v 13:17 | liduš
I když se snažíme být nezaujatí, do našeho hodnocení se vždy promítnou naše sympatie, vyplývající z našeho estetického vnímání, hodnotových měřítek, vkusu. Jaký je váš nejsympatičtější finalista ze zbývající šestice? Anketu, kde můžete pro svého oblíbence kliknout, najdete v komentářích hned pod článkem.

Český slavík: Karel Gott forever a nikdy jinak?

12. listopadu 2006 v 3:02 | liduš
Pořadatelé Českého slavíka oznámili deset interpretů a kapel, které zatímvedou průběžné pořadí. Ve srovnání s loňským rokem se v kategorii nominovaných zpěváků v první desítce nezměnilo zhola nic a obávám se, že Karel Gott loňskou průpovídku: "Tentokrát jsem to tak trochu čekal," zamění letos kreativně za "tentokrát jsem to opravdu nečekal." Nikdo nemá první místo předplacené na věky," říká Jaroslav Těšínský, ředitel pořádající agentury Musica Bohemica. Na "božského" se však jeho slova zřejmě nevztahují. "Gott je fenomén, který bychom v Evropě asi těžko hledali. Jednou jsme si nechali udělat analýzu, abychom zjistili, jak se jednotlivým zpěvákům vedlo u hlasujících různých věkových skupin a k našemu úžasu i u teenagerů - a to jsou lidi až o padesát let mladší - se Gott umístil na čtvrtém místě!"potvrdil Těšínský.

Finalisté SuperStar v muzikálu

9. listopadu 2006 v 1:39 | liduš
Finalisty SuperStar včera produkce navlékla do historických kostýmů pro protagonisty připravovaného muzikálu Golem. Rozezpívávali po celém divadle, nejpilněji prý trénoval David Spilka se Zbyňkem Drdou. "Je to pro nás úplně něco jiného a nového zkoušet v opravdových kostýmech v divadle," prohlásil Zbyněk Drda. "Je ale příjemné zkusit si muzikál, protože je to jiné, než jsme zpívali dosud." Sám by si prý nějakou roli v muzikálu klidně střihnul." Pokud bych k tomu měl příležitost a byla by dobrá nabídka." Tak to jsem vážně zvědavá, jak a s čím se nám on i ostatní zbylí finalisté v neděli představí. Ale třeba měli na playlistu i nějakou nabídku ze zahraničních muzikálů, což by mě osobně asi potěšilo nejvíc.

StarDance – živě z Prahy poprvé a klidně naposled

5. listopadu 2006 v 0:13 | liduš
Začátek jak z televarieté pro pamětníky nebo Hronovy show, medailonky jako placená reklama na psí dečky, porota vyformátovaná z Do-RE-MI. Publikum aplauduje na pokyn režie každé zdvihnutí nohy celebrity, Marek Eben je nevídaně rozpačitý, bonmot "do swingu i do jazzu novou endoprotézu" mu snad ujel omylem. Terezce Kostkové to sluší velmi, leč postrádá pohotovost moderátorky live show. Ne, neměla jsem vidět slovenskou verzi Let´s Dance.