Dagmar Havlová jak ji neznáte!

19. května 2009 v 15:31 | Jane |  CELEBRITY DNES
S Dagmar Havlovou se bulvární tisk nikdy moc nemazlil. Absenci vhodných skandálů průběžně řeší drobnohledem jejího šatníku, aktuální vizáže nebo zdravotního stavu. Bývalé první dámě nelze upřít, že stále patří k vizuálně přitažlivým ženám, i proto se stává oblíbeným objektem hledáčků kamer a fotoaparátů. Od rozjívené holky z porcelánu prošla její tvář ale velkou proměnou. A to nejen díky zubu času a umění plastických chirurgů.


Obrazy stavu herecké mysli

Do světa filmu se Dagmar Havlová před nedávnem vrátila (po dvanácti letech) ve filmu Normal jako dekadentní femme fatal. Na fotografiích Martina Becka z jeho autorské výstavy fotografií: "Herecké podoby" 2004 - 2008, nechává pozornému divákovi bez stylizovaného úsměvu nahlédnout možná i trochu do hlubin své komplikované a zkoušené duše.
Snímky Dagmar Havlové a dalších herců (Tatjana Medvecká, Jiří Bartoška, Tomáš Hanák, Stanislav Zindulka, Pavel Liška, Ivan Kusner) vznikaly bezprostředně před, během nebo po hereckém výkonu na jevišti a jsou součástí rozsáhlého dlouhodobého Beckova projektu nazvaného Jak mám bavit svět..., sto významných osobností kultury na prknech, která znamenají svět, jehož si za svého života vysoce cenil i herec Radovan Lukavský:
"Beckův záměr zachytit a zaznamenat tvář celé dnešní herecké generace nikoliv jen ve statických, konvenčních, líbivých podobenkách, ale v dramatickém tvůrčím stavu, zaznamenat - jak sám vyznává - jedněma očima nejrůznější účinky hlubokých prožitků a jedinečný stav té které mysli, je jistě zcela ojedinělý a pozoruhodný. Ovšem ještě většího ocenění hodný je hned potom fakt, že nejde jen o pomyslnou vizi, ale že Beck svůj projekt skutečně realizuje, a to s plným, bytostným zapojením rozumu i citu, takže situaci herců spoluprožívá svou myslí i srdcem, což herce a jejich výkon jen posiluje…"
Vernisáž fotografické výstavy, kterou slovem zahájí herec Miroslav Donutil, se bude konat v pondělí 25. května v pražském Platýzu.


Fotopříloha
Zdroj foto: 2media
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama