Dan Landa: Už jen hvězdička showbyznysu?

8. prosince 2009 v 11:12 | Jane |  CELEBRITY DNES
Kontroverzní zpěvák Daniel Landa prošel proměnou od "skinheadského barda" z počátku 90. let až po současnost, kdy spoluzakládá takzvanou "Legii zlatého draka". Dřímá v něm, krom nezměrné energie, hrozba pramenící z jeho temné minulosti, nebo se z něj stala "hvězdička showbusinessu"? Na tuto otázku hledali odpověď tvůrci dokumentárního filmu, ve kterém portrétují Dana Landu prostřednictvím divadelního představení Tajemství Zlatého Draka.


Lektvar lásky


Hra Tajemství Zlatého Draka měla premiéru loni na podzim v brněnském Národním divadle. Dokumentární film nazvaný Landův lektvar lásky ale nehodnotí představení z hlediska umělecké kvality. Tvůrci pořadu se snaží skrze tuto inscenaci prozkoumat především proměnu jednoho z autorů této divadelní hry - Daniela Landy.

Hysterie okolo

"Myšlenkou natočit takový dokument jsme se zabývali již od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že představení má v Národním divadle vzniknout." říká jeden z autorské dvojice Richard Komárek. "Velkou měrou k tomu přispěly i velmi vyhraněné, někdy až hysterické reakce médií, způsobené účastí Daniela Landy na tomto projektu. Chtěli jsme se na celou problematiku podívat kriticky, z trochu většího nadhledu." Jak se jim to podařilo, mohou diváci ČT posoudit ve čtvrtek 10. prosince 2009 od 20 hodin, v repríze pak 12. prosince 2009 o jedenácté dopoledne.

Příloha

Z dokumentu Landův lektvar lásky


Zdroj foto: archiv ČT
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 moci | 14. prosince 2009 v 10:25 | Reagovat

dáňovi to sluší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama