Kauza „Chodúr zaútočil na Davida“ byla vymyšlená!

12. prosince 2009 v 8:14 | Jane |  SUPERSTAR
Říká se, na každém šprochu, pravdy trochu. A z toho v zásadě vychází i bulvár. Pár větiček či jen slůvek vytrhne z kontextu, doplní dehonestujícím emotivním balastem a příběh na titulní stránku je hotov. Příkladem za všechny budiž kauza "Chodúr zaútočil na Davida", která před pár dny u nabuzených fanoušků SuperStar rozpoutala hotové diskuzní peklo. A co hůř, uražen, přispěchal s odsudkem talentovaného zpěváka i samotný Michal David.

Nejmenší zlo "povýšilo"

Když byl Martin Chodúr redaktorem aktualit.sk dotázán, zda nemá rád hudbu Michala Davida, odpověděl, že jeho tvorbu nesleduje, ale že právě píseň, co si vybral do soutěže, byla pro něj nejmenší zlo. Těžko mohl v té chvíli tušit, že na jednom slůvku postaví povedená trojka (!) pod článkem "Chodúr zaútočil na Davida" podepsaných redaktorek kauzu o tom, jak on jako nadutý finalista, kterému sláva stoupla do hlavy, uráží hudební autoritu. Chytrá děvčátka vynechala ve svém článku ta místa, kde Martin říká: "Uznávám Michala Davida proto, co dokázal. Je to kult, legenda, hrozně moc lidí ho má rádo. Je to skvělý pianista a muzikant." Zní to snad někomu jako urážka?

Z ucha do ucha

Z Blesku článek převzal jeho slovenský partner Nový Čas a další média. Celá kauza se vlekla několik dní a nebylo divu, že z toho byl Martin smutný a otrávený. Nikdy by si nedovolil urazit naši diskotékovou legendu, jak mu bylo bulvárem podsouváno. Proto se rozhodnul zavolat přímo Michalovi Davidovi, aby si mezi sebou celou kauzu vysvětlili. A dobře udělal. David potom poskytnul štábu SuperStar následujíci oficiální stanovisko.

Média lhala

"Po společném telefonátu s Martinem jsme zjistili, že ani jeden z nás neřekl věty, které byly uveřejněné v médiích. Martinovi Chodúrovi přeju jen úspěchy a v mých muzikálech bude mít vždy dveře otevřené. Doufám, že mu toto nedorozumění neublíží a neovlivní jeho postup v Česko Slovenské SuperStar," uvedl Michal David. Pravda, Martinovi to určitě na sympatiích nepřidalo, ani nepomohlo získat v soutěži další potřebné fanoušky. Nebylo by tedy na místě, kdyby se mu Blesk jako mediální partner SuperStar omluvil? (Bohužel nereálná myšlenka.) Ještě jedna věc je na celé kauze zarážející a to, že i tak zkušený showbyznysový profesionál, jakým Michal David je, Martina na základě jasně skandalizujícího, bulvárního článku hned odsoudil. Ne nadarmo se říká, že člověk se učí celý život.



Odkaz na rozhovor s Martinem Chodúrem, kde se mj. vyjadřuje na téma jeho zkušeností s médii.


Zdroj foto: archiv TV Nova
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana | 12. prosince 2009 v 14:29 | Reagovat

Tak Šeflová a spol. toto dělají běžně. To by museli tisknout omluvy denně. Blesk,Aha běžně vymýšlí přímé řeči. Nedávno dokonce vyšel na netu článek, kde jeden účastník minulé superstar prý řekl o Bendigovi. JE TO CIKÁNSKÁ ŠPÍNA, NIC VÍC Vyselo to na jejich stránkách několik hodin, a převzal to rovněž slovenský čas. Naštěstí, to tam dali odpoledne a mělo to vyjít i v tištěném vydání druhý den.  Nestalo se, i v AHA naštěstí pracuje pár normálnějších lidí. Večer byl článek stažen z internetu v AHA i ze slovenského času a do tištěných medií se nedostal, protože byl lživý, až odporný. Takto obvinit někoho z rasismu je ubohé. Nevidět ten článek na vlastní oči neuvěřím, ale ta obludná lež tam skutečně byla. Kdybych měla kouzelnou hůlku, přála bych si, aby novinářům za každou lež vyrostla bolestivá bradavice, které by se zbavili jen při napravení své chyby. I bulvár by se přece dal dělat slušněji, bez použití lží.

2 plesk | 12. prosince 2009 v 15:04 | Reagovat

Remešová je taky dávno profláknutá, děje se to pořád, v tomhle případě je hnusný, že tyhle bulvární mrchy ovlivňují neférově celou soutěž. To v těch minulých superstar nebylo. Letos ty útoky na ty lidi jsou extra špinavý, to byla Ištváncová, Ben, teď Martin :-(

3 Jana | 12. prosince 2009 v 15:27 | Reagovat

I Gabrieela Wolfová je profláklá lhářka, tu dokonce v Blesku vyhodili.  A paradoxně ji  zaměstnali  na novinkách.cz. Podle toho ty články ze společnosti tam taky vypadají. Alspon novinky. cz by mohl společenské články tvořit někdo  normální.

4 plesk | 12. prosince 2009 v 16:12 | Reagovat

jj. taky mě překvapilo, když godzilla  našla útočiště na novinkách

5 KáJinka | Web | 13. prosince 2009 v 12:10 | Reagovat

je to hrozný.všechno otočí

6 bb | 13. prosince 2009 v 15:12 | Reagovat

mrkni na muj blog pls fenk mas spoustu hustejch článku ...a mrknes distak na barborinka66.blog.cz to je muj blog

7 alla | 15. prosince 2009 v 15:42 | Reagovat

Co je to za kravinu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama