Lucie Bílá: Na Vánoce půst? Nikdy! A co Gott a Vondráčková?

19. prosince 2009 v 13:41 | Jane |  CELEBRITY DNES
Vánoce Lucie Bílá přímo miluje, přála by si, aby trvaly co nejdéle. Stromeček, letos laděný do zlata, má proto nachystaný už od prvního adventního svátku. Dárky bude ještě dokupovat o zlaté neděli na Slovensku, kde má v Košicích už své oblíbené obchůdky. "Mám tam pana kováře, který dělá nádherné anděly. Pár jich už mám doma. Ráda bych s nimi udělala radost i jiným," říká naše nejpopulárnější zpěvačka.Pořádně se najíst

Zatímco Lucie Bílá připravuje vánoční výzdobu a shání dárky pro své nejmilejší, přípravu štědrovečerní tabule nechává na jiných. "Vím, že bramborový salát dělá maminka, a dělá ho tak dobře, že se do toho ani nepouštím, protože i kdybych tam dala vše stejně jako ona, nikdy nebude tak chutnat. Řízky dělá tatínek, to je jeho, do toho mu nikdo nesmí zasahovat. Ale děláme samozřejmě i kapra," dodává zpěvačka. A jestlipak dodržuje půst, aby viděla zlaté prasátko? "Půst? V životě ne! Já jsem masožravec. Musím hodně snídat, jinak nemám dobře nastartovaný den. Jsem zvyklá si ráno zacvičit, skočit si do bazénu a pak se pořádně najíst. A k tomu patří i kus chleba s nějakým masem. Ale Vánoce nejsou přece tolik o tradicích jako o lidech," míní Lucka.

Dodržuje tradice

Helena Vondráčková si na tradice naopak potrpí a na Štědrý den půst dodržuje. "Ano, ctím tradice. Jako dítě jsem Vánoce měla moc ráda a snažím se i dnes takovou atmosféru navodit. Nazdobím celý dům, na vstupní dveře dávám chvojí. Mám ráda, když to doma voní. Na Štědrý večer usmažím kapra a k němu si dáme bramborový salát. Cukroví nepeču, protože kolem Vánoc mám vždy největší fofr a nevychází mi na to čas. Nechávám to na mé sestře nebo sousedech. Každé Vánoce ale dělám nepečený dort malakov. Připravím jej z dětských piškotů, takže je dobrý a lehký," říká zpěvačka.

Zlaté prasátko už viděl

I na Bertramce u Karla Gotta se sází na "klasiku". "Začínáme tradiční polévkou, pak přijde smažený kapr s bramborovým salátem. Kapra bych na Štědrý den neměnil za nic. Po půlnoci si ještě moc rád pochutnám na kaprovi na černo. To je tradiční jihočeský recept, který znám už od babičky - kapr s mandlemi, švestkami a rozinkami." A zda dodržuje půst? "Rozhodně! Zlaté prasátko jsem však zatím viděl jenom tehdy, když jsem půst nedodržoval. Bylo zlatavé na talíři," vtipkuje naše hudební legenda. Dodržuje i nějaké další vánoční zvyky? "Pro mě jsou Vánoce neodmyslitelně spjaté s lidovými koledami a s tradičním jídelníčkem. A ten vůbec nejdůležitější rituál je pro mě příjemné posezení s mými nejbližšími," uzavírá vánoční téma Karel Gott.


Zdroj foto: in
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama