SuperStar: Šikovná produkce a totální zatmění mysli

20. prosince 2009 v 19:53 | Jane |  SUPERSTAR
Další řada show, zvané SuperStar dnes končí. Možná je i nejvyšší čas, protože vybičované vášně se rozjely do nepříčetna. Nahlédnout do internetových diskuzí vyžaduje opravdu silný žaludek. Tolik nesnášenlivosti, nepřejícnosti, vulgárnosti, agrese a negativních hodnotících soudů, až zůstává rozum stát. Opravdu tolik záleží na tom, jestli vyhraje Chodúr nebo Šmajda? Bude to někoho zajímat ještě za týden?


Divoký boj o diváka

Opravdu spokojený může být ze svého pohledu režisér projektu slovenský režisér Peter Nunez, kterému se podařilo naplnit, ba překročit zadání ve sledovanosti. "První federální Česko Slovenská SuperStar překonala i nejodvážnější očekávání tvůrců. A byla nabitá zážitky," neskrývá nadšení. Má pravdu, bohužel spíš těmi mimohudebními. SuperStar jednoznačně poznamenala touha uspět v boji o diváka za každou cenu.

Příliš viditelné manipulace

Taktické manévry a manipulace, ať ze strany produkce, nebo partnerského bulváru dosáhly letos vysokých parametrů. Vlastní soutěž probíhala za příliš průhledně neférových podmínek, víc než kdy jindy platilo, že účel světí prostředky. Zprávy o úniku dat s výsledky hlasování se nikdo z televizí nesnažil ani dementovat. Vysvětlení se nabízí. Buď je pouštěla do médií cíleně samotná produkce, nebo už nikomu na zdání jakési solidnosti soutěže, (kde se přitom hraje o peníze), ani příliš nezáleželo.

Slovenský bulvár fandil Slovákům a český taky

Celá show probíhala ve slovenské produkci, včetně marketingu a PR, což bylo jasně zřetelné z proslovensky laděných výstupů, které mediální partner Blesk pohotově bez úpravy přebíral od svého majetkového bratra slovenského bulváru Čas. Ač si to asi málokdo osobně připustí, rozdmýchat emoce žádoucím směrem a ovlivnit veřejné mínění není pro bulvární média žádná velká fuška. Ne všichni se samozřejmě nechají lehce ovlivnit. Diváci si během průběhu SuperStar dokázali všimnout i celé řady "nepravostí". Viz například protěžování (a naopak) vytypovaných finalistů, zvláště v závěru soutěže.

Národy se neporvaly

"To se pak špatně soutěží, když je proti vám i samotná TV, která to pořádá a nemluvně o mediálním partnerovi Blesku. Jestli vyhraje Šmajda, tak to nebude díky jeho kvalitám, ale spíše díky bulváru a samotné pořadatelské televizi," spekuluje na webových stránkách SuperStar jeden divák a podivuje se, jak je možné, že se na oficiálních stránkách propagují samá videa pouze s jedním soutěžícím. "To je fakt docela divný, jakoby se snažili prosadit si Mira za vítěze. Mně by nevadilo, kdyby vyhrál, ale mělo by to být z fér souboje a ne aby byl takhle propagovaný," uzavírá rozmrzelý pisatel. Stejného mínění byla celá řada dalších diváků. Očekávaný "boj" mezi národy se tak nakonec projevil daleko více u samotné produkce pořadu než například u českých diváků.

Vítěz

Kdo dneska večer zvítězí? A záleží na jménu? Pokud ano, tak jediným a opravdovým vítězem se stal celý tým SuperStar slovenské televize Markíza. Společně připravili show, která přitáhla k obrazovkám více než dostatečný počet diváků a o nic jiného vlastně stejně nešlo.

Aktualizace
V nedělním superfinále nakonec zvítězil Martin Chodúr. Vypadalo to, že Miro Šmajda to moc nečekal 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama